STAGES

Friday

  • GRAND OPENING CEREMONY

Mainstage

  • Afrojack
  • Chase & Status DJ Set
  • Hardwell
  • Le Shuuk
  • W&W

Saturday

Mainstage

  • Alok
  • Bingo Players
  • Deadmau5
  • Deichkind
  • Dimitri Vegas & Like Mike
  • Krewella
  • Robin Schulz
  • Steve Aoki
  • Switch off
  • Tchami

Pool Sessions

  • Adriatique
  • ASK:ME
  • H.O.S.H.
  • kollektiv Turmstrasse
  • Magdalena
  • Solomun

Q-Dance

  • Audiotricz
  • Bass Modulators
  • Code Black
  • Dr. Rude
  • NOISECONTROLLERS
  • Psyko Punkz
  • Sound Rush
  • TNT
  • Wildstylez
  • Zatox

Skyline

  • Codeko
  • Drunken Masters
  • Grandtheft
  • Jauz
  • Karol Tip
  • Mike Cervello
  • Pegboard Nerds
  • Valentino Khan
  • Waka Flocka Flame
  • Yellow Claw

Forest

  • Adana Twins
  • Anna Reusch
  • DJ Koze
  • Felix Kröcher
  • Juan Manuel
  • KiNK Live
  • Miss Kittin
  • Monkey Safari

Tante Mia Tanzt Stage

  • Chris Packer
  • Dante Klein
  • DBN
  • Plastik Funk
  • Sebastian Willms
  • Steve Norton
  • Zonderling

Hypercat Stage

  • Arya Reddy
  • Contest Winner
  • Dario Rodriguez
  • Dschafar
  • Fabian Farell
  • Le Shuuk
  • Moestwanted
  • Niels van Gogh

Dj Mag Stage

  • Barkley
  • Bedrud & Giese
  • Dave Simon
  • George Perry
  • Sidney Späth
  • Tom Wax
  • Tomek Borowski

Dorian Gray Classic Stage

  • Bijan Blum
  • Björn Mulik
  • DJ Dag
  • Hardy Hard
  • Talla 2XLC
  • Taucher
  • Ulli Brenner
  • Westbam

Sunday

  • GRAND CLOSING CEREMONY

Mainstage

  • Angemi
  • Fedde Le Grand
  • Hypercat
  • Kris Kross Amsterdam
  • Laidback Luke
  • Marshmello
  • Martin Garrix
  • Nicky Romero
  • Ummet Ozcan
  • Zedd

Pool Sessions

  • Andre Galluzi
  • Fabe
  • Ilario Alicante
  • Josh Wink
  • Luciano
  • Sven Väth

Q-Dance

  • Adrenalize
  • ATMOZFEARS
  • Brennan Heart
  • Charly Lownoise & Mental Theo
  • Coone
  • Da Tweekaz
  • Luna
  • Max Enforcer
  • Rebourne
  • Wasted Penguinz

Skyline

  • Alle Farben
  • EDX
  • Freischwimmer
  • Gestört aber Geil
  • Jerome
  • King Arthur
  • Kungs
  • Luca Schreiner
  • Markus Gardeweg
  • Neptunica
  • Sigala

Forest

  • Andhim
  • DRAG & DROP
  • Kenny Glasgow
  • Marek Hemmann
  • Max Buchalik (official)
  • Pretty Pink
  • SKAI
  • Super Flu
  • Younotus

Panama Open Air Stage

  • Animale
  • Caox
  • Curbi
  • Dekon
  • Freischwimmer
  • JustLuke
  • Luca Schreiner
  • Pretty Pink
  • TLMN
  • Younotus

Helvetic Nerds Stage

  • Adam Forster
  • Andy Leka
  • Cedric Zeyenne
  • Frey
  • Gil Glaze
  • Ivan Hermez
  • Liv Stone
  • Sons of Maria
  • Troste
  • Waysons

Global Stage

  • AirDice
  • Blondee & Roberto Mozza
  • Boris Dlugosch
  • Dave Ramone
  • Der HouseKaspeR
  • Hochanstaendig
  • Küche 80
  • Le Tompe & Dressman Live
  • Marc Werner
  • Mark Tarmonea
  • The Disco Boys

BigCityBeats Stage

  • 2Elements
  • Chris Wacup
  • DJ Noel
  • Eddie Pay (Pay & White)
  • Kid Chris
  • Le Shuuk
  • Marco Petralia
  • Nick Morena
  • Sebastian Gnewkow